Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w XXI stuleciu trudno funkcjonować, jeśli nie zna się przynajmniej angielskiego

Bez angielskiego w dzisiejszych czasach wszyscy często czują się jak zagubieni. W pracy bywa on z reguły wymagany. Przydaje się też w czasie wojaży.

prawo1

Źródło: flickr.com
praca - powiększenie

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com

gabinet dermatologii estetycznej

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach ciężko funkcjonować bez języków obcych. Głównie chodzi o angielski. Możemy dożyć takich czasów, kiedy będzie on tak samo niezbędny w życiu, jak nasz język polski. Biorąc pod uwagę to, że Polska jest otwarta na współpracę i handluje z wieloma międzynarodowymi spółkami, to większość zatrudnionych w niewielkich lub rejestracja wzoru przemysłowego większych firmach powinna znać ten język. Bywa to z reguły wymóg.

Jeśli niniejszy artykuł Cię zafrapował, to bez ociągania kliknij ten link, gdyż on również Cię zainteresuje – to niezwykle użyteczna witryna!

Znajomość języka weryfikuje się najczęściej już podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Są również i ogromne korporacje, gdzie nasz dyrektor może okazać się obcokrajowcem. kontakty z nim będą tylko telefoniczne albo mailowe, ale do tego także potrzebna będzie dobra znajomość angielskiego. Angielski przydaje się także w czasie podróżowania, kiedy chcemy porozumieć się z taksówkarzem czy pracownikiem restauracji. Jeżeli czujemy, że nasz angielski nie jest na wystarczającym poziomie, to nadszedł czas, by iść na kurs językowy. Masa placówek oferuje nawet kursy od totalnego początku. Zatem każdy wyszuka właściwy dla siebie poziom zaawansowania. Istotne jest, aby na tych kursach dużo mówić. Jest to przecież fundamentem dobrej komunikacji.

gramatyka jest oczywiście również istotna, ale jednak umiejętność mówienia to podstawa. I z pewnością każdy pragnie na tyle zaznajomić się z tym językiem, by być w stanie porozumiewać się bez skrępowania. Najważniejsze to przełamać barierę w sobie.