Ekwipunek do realizowania sportów ekstremalnych

Wielu z nas pragnęłoby utrwalić dla potomnych pamiętne chwile z podniebnych podbojów fruwając z glajdem, toteż ażeby to zrobić zbroimy się w kamery, aparaty cyfrowe i wyruszamy w przestrzeń na filmowe polowanie. Urządzenia do nagrywania oraz fotografowania winny być osadzone na stałe, tak żeby bezcelowo nie zajmowały nam rąk w trakcie manewrów sterowania w powietrzu. Owszem zdarzają się momenty, gdzie puszczamy całkiem stery w celu pstryknięcia zdjęcia ewentualnie nakręcenia kadru z ręki, jednak takowe zabiegi wykonujemy raczej sporadycznie. W trakcie lotu do przytwierdzenia kamery użytkujemy przede wszystkim kask, monopod.

kamera

Autor: Andrew Budreski
Źródło: http://www.flickr.com

Kamery na kask są wytrzymałe oraz wodoodporne, dlatego są kapitalnym wyborem dla osób, które uwielbiają sporty wyczynowe. Do wakacji warto przygotować się także od strony sprzętu wideo. Na trasach zjazdowych zazwyczaj widzi się bowiem narciarzy nagrywających wyczyny sportowe za pomocą smartfonu, aparatu cyfrowego lub kamery. Wszystkie te gadżety posiadają tymczasem kilka poważnych niedociągnięć: nie są wodoszczelne, trudno je stabilnie zamocować na czas zjazdu oraz nie można ich łatwo obsługiwać w grubych rękawicach .

W handlu są tymczasem kamery stworzone celowo z myślą o narciarzach, rowerzystach a także miłośnikach pozostałych sportów, w tym również wyczynowych, zobacz więcej DJI Inspire One. Posiadają one wstrząsoodporne a także wodoszczelne obudowy, obiektywy filmujące obszerny kadr, serię zaczepów (na przykład do kasku, oraz gogli) oraz wielkie wyłączniki nagrywania, które bez kłopotu obsłużymy także w rękawicach.

Dobierając kamerę na stok, musimy odpowiedzieć sobie na zapytanie – w którym miejscu zamyślamy umieszczać nasze obrazy? Jeżeli myślimy przede wszystkim o internecie, wówczas starczy typ pracujący w rozdzielczości SD. Cel przygotowania filmu do pokazania na dużym ekranie oznacza konieczność zakupu kamery na kask modelu HD (najlepiej Full HD):

O ile jesteśmy niedzielnymi narciarzami, wówczas zapomnijmy o podobnych kamerach. Są zbyt kosztowne i nie dorównują jakością zwykłym cyfrówkom. Opisany wyżej ekwipunek jest natomiast idealny dla osób uwielbiających silne wrażenia, sport ekstremalny oraz uderzenia adrenaliny. Jeżeli jesteś taką osobą napisz w wyszukiwarkę wyrażenie: kamery Warszawa, a z całą pewnością odnajdziesz kamerę dla siebie.