Decoupage jako metoda dekorowanie rzeczy

Zdobienie rzeczy sposobem decoupage z wyjątkiem tego, że wywołuje sporo zadowolenia, umożliwia upiększenie pomieszczenia w niebanalny sposób.

sklepu

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com

Gotowe artykuły można bez trudu wyszukać w sklepach, jednakże żaden z nich nie da nam tyle zadowolenia, ile ten wykonany osobiście. Ażeby jednakże sporządzić tak niepospolite ozdoby, pożądanych jest trochę towarów, jakie proponuje sklep Dekupaż.
Ta metoda polega na naklejaniu na powierzchnie wzoru wyciętego z serwetki, gazety, wzornika, a następnie zabezpieczeniu go lakierem w ten sposób, ażeby wyglądał jak namalowany. Oprócz tego jest możliwość jeszcze postarzać, dodawać pozłacania. Przecieranie powierzchni ściereczką z farbą jest najprostszym rozwiązaniem nadawania obiektom starego wyglądu. Technika ta może być z sukcesem używana jako metoda zdobienia wielu rzeczy powszedniego użytku, ale również jako metoda na sporządzanie niepowtarzalnych elementów dekoracyjnych. http://tokarnia-sosenka.com.pl/pl/c/PRZEDMIOTY-DO-OZDABIANIA/281
Żeby powstało piękne pudełko decoupage, trzeba zastosować surowce dobrej jakości, ponieważ tylko wówczas nasze dzieło będzie trwałe i nie straci swoich walorów artystycznych z upływem czasu.
Kreowanie ozdób na drewnie, bądź szkle z użyciem dobrych surowców jest przyjemnym i kreacyjnym zajęciem. Z wykorzystaniem tej techniki zdobniczej możemy ze zużytych mebli sporządzić doskonałe, niepowtarzalne sprzęty. W miarę nabierania doświadczenia będzie można wykonywać wielokolorowe przecierki.

Istotne jest, by kolory współgrały ze sobą i komponowały normalne, harmonijne przejścia. Na wyjątkową uwagę zasługuje technika sospeso, pozwalająca uzyskać zupełnie wyjątkowy, oryginalny efekt 3D.