Czym powinno się sugerować przy wyborze chodzika dla dzieci?

Czy wahasz się jaką zabawkę podarować swojemu dziecku? Marzycie żeby zabawka poza tym że bawiła, ale też dawała możliwość naukę przez rozrywkę. Proponujemy dla Ciebie świetne rozwiązanie. Jest to jeździk dla dzieci.
Jeździki dla dzieci to wyrób zaprojektowany dla dzieci zazwyczaj mających 1 – 3 lat. Jeździk to nie tylko pomysłowa zabawa, ale spełnia on też inne funkcje – poprawia niezależność – maluch, używając jeździka jest zmuszony wspierać się na swoich nóżkach.

Maluchy uwielbiają spędzać czas na jeździku, dlatego jest on również dobrym rozwiązaniem dla opiekunów, którzy mają możliwość przez jakiś czas odsapnąć od niekończącego się pomagania maluchowi w przemieszczaniu się. A dziecko czuje radość, bo potrafi się bawić i radzić sobie samo, bez wsparcia starszych. Oczywiście, jak zwykle, jest niemało wrogów jeździków dla dzieci (zobacz przykładowo: ), którzyupierają się, że dziecko posiadając tę zabawkę, więcej czasu będzie musiało poświęcić żeby zacząć chodzić. Ta opinia jest prawdziwa bardzo różnie – czasami maluchom to właśnie jeździk pomaga w szybszej nauce samodzielnego poruszania się. Na pewno jednak jest to idealna zabawka dla dzieci, które już potrafią chodzić.

Jeździki są dostępne w sklepach w wielu barwach i kształtach. Spośród ogromnej oferty możemy zakupić taki projekt jeździka, który będzie odpowiadał upodobaniom malca oraz dorosłego.

jakimi wyznacznikami powinno się kierować przy zakupie jeździka dla dzieci?

Mimo wszystko, zakup jeździka nie jest szczególnie łatwy. Poza cechami wyglądu są też względy funkcjonalne, których nie możemy bagatelizować. Po pierwsze powinno się zwrócić uwagę na rozmiar. Jeździk powinien być dopasowany do wieku i wzrostu malucha. Nie jest to produkt(zobacz etykiety laboratoryjne) uniwersalny, który jest dobry dla każdego. Zalecane jest, żeby kupować jeździk (zobacz kompletną ofertę na tej stronie) wspólnie z maluchem, ponieważ można sprawdzić czy się nadaje. Poza samą wysokością, ma znaczenie też szerokość siedzenia.

maleństwo siedzące w jeździku musi bez przeszkód dotykać nogami ziemi, tak żeby mogło się prawidłowo odpychać. Z drugiej strony nie powinno również za bardzo ciągnąć nóżkami po podłożu. Przeważnie lepiej wybrać jeździk odrobinę większy (bo dziecko na pewno urośnie) niż za mały, który się nam nie przyda. Informacje odnośnie przybliżonego wieku malucha, dla którego jest stworzony jeździk często zamieszcza wytwórca na opakowaniu jeździka. Należy też przeczytać, jeżeli jest taka informacja, czy jeździk został zadedykowany dla dziecka potrafiącego chodzić czy uczącego się.